Audi rozwija ekosystem cyfrowego nauczania

Audi rozwija ekosystem cyfrowego nauczania

Audi develops digital learning ecosystem

Podaj dalej

Audi testuje przyszłościowe metody nauczania. Na powierzchni ok. 500 m2 należącej do Akademii Audi, firma wypróbowuje nowe sposoby nauczania i szkolenia.

Przekazywanie odpowiednich, przygotowanych pod indywidualne potrzeby kompetencji, w idealnie dobranym czasie i dostępnych zawsze i w każdym zakątku świata. W taki sposób, z myślą o strategicznych dziedzinach przyszłości, takich jak digitalizacja czy mobilność elektryczna, Audi chce szkolić swych pracowników. Koncern testuje właśnie w Akademii Audi w Ingolstadt różne związane z takim nauczaniem koncepcje i pomysły.

Format nauczania, służący celom szkoleniowym, obejmuje m.in. zajęcia w laboratorium wirtualnej rzeczywistości. Tego typu szkolenia za pomocą VR są już prowadzone dla pracowników produkcji Audi e-tron z fabryki w Brukseli, czy z działów logistycznych.

Tuż obok laboratorium znajdują się pokoje do samodzielnego uczenia się. Tutaj badane jest optymalne środowisko dla procesu dalszego szkolenia już w bezpośrednim pobliżu właściwego miejsca pracy. Treści dla digitalnego poszerzania kwalifikacji przygotowywane są w studiach multimedialnych i w laboratoriach oprogramowania. To w nich trenerzy Audi i eksperci mogą samodzielnie tworzyć podcasty, screencasty, czy filmy video dla odpowiednich obszarów szkoleniowych.

Najmniejsze takie studio ma wielkość plecaka. „Multicoder” to studio telewizyjne mieszczące się w torbie, dzięki któremu trenerzy mogą nagrywać treści szkoleniowe, np. obieg pracy na produkcji, a następnie przetwarzać je i pokazywać podczas seminariów, czy webinariów.

Audi skupia wszystkie działania związane ze szkoleniem i rozwojem kompetencji we własnej Akademii Audi. Spektrum poruszanych tam tematów obejmuje szkolenia techniczne i interdyscyplinarne, działania na rzecz rozwoju personelu, zarządzania i kultury współpracy, jak również szkolenia w zakresie budowania umiejętności społecznych i przedsiębiorczości oraz międzykulturowego dokształcania.

Przegląd nowej infrastruktury edukacyjnej Audi:

Laboratorium wirtualnej rzeczywistości: Tutaj odbywa się testowanie nowych, wirtualnych formatów nauczania. Szkolenie VR jest wykorzystywane na przykład w szkoleniach dla Audi e-tron, w celu zapoznania pracowników z układem napędowym oraz w logistyce.

Drukarnia 3D: Środowisko szkoleniowe dla szkolenia w zakresie różnych technologii druku trójwymiarowego.

Pomieszczenia do samodzielnego uczenia się: Położone blisko miejsca pracy środowisko przeznaczone do dalszego, pogłębionego kształcenia. Już wkrótce zostanie wytworzona równowaga pomiędzy możliwościami odosobnienia na „cichych wyspach”, a możliwością szybkiej komunikacji i tworzenia sieci wewnątrz zespołu.

Pokoje kreatywne: Innowacyjne pomieszczenia stymulujące środowisko spotkań, warsztatów lub seminariów. Obecnie testowane są pokoje z różnymi strefami roboczymi, na przykład ze strefą do pracy nad projektami.

Pokoje do nauki na odległość: Odpowiednio wyposażone technicznie pomieszczenia do prowadzenia kursów szkoleniowych, w trakcie których uczestnicy i trenerzy są w różnych miejscach. Umożliwiają taką samą interakcję, jak w przypadku szkoleń odbywających się w tym samym miejscu.

Laboratoria oprogramowania: Miejsca, w których trenerzy i eksperci znaleźć mogą odpowiednie narzędzia do tworzenia i przygotowywania cyfrowych treści edukacyjnych.

Studia: Tu możliwości sięgają od pomieszczeń do produkcji podcastów i screencastów po studia video, np. do nagrywania wykładów ekspertów.

Multicorder: Mobilne studio wideo „w torbie”. Trenerzy mogą dzięki niemu nagrywać warsztaty, obieg pracy lub prezentacje bezpośrednio na miejscu i przygotowywać je na przyszłe wydarzenia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News