W dobie koronawirusowych obostrzeń, każdy radzi sobie jak może, więc i właściciele stoków starają się wykorzystać swoje obiekty. Tym sposobem możemy podziwiać nietypowe zmagania.
Kajto w Subaru na złamanie karku
Na stokach zdarzają się narciarze, którzy jadą na złamanie karku lub „krechę”. W odpowiednich warunkach postanowił sprawdzić taką jazdę również Kajetan Kajetanowicz. Strome ośnieżone zbocze w połączeniu z Subaru wyposażonym w kolcowane opony przyniosło niesamowite efekty. 175 km/h pędząc w dół stoku przyprawia o dreszcze, zwłaszcza że jeden błąd mógłby wiele zmienić. Próbę prędkości podjęto na stoku Czantoria.
Grażyna vs. narciarz
Również studenci AGH postanowili wykorzystać puste zbocza gór. Korzystając z auta Formuły Student zmierzyli się w slalomie równoległym z narciarzem. Kto zwycięsko wyszedł z tego pojedynku sprawdzicie poniżej.
Rywalizację zorganizowano na stoku narciarskim Szklana Góra.
Czym jest Formuła Student?
Formuła Student to międzynarodowa seria zawodów dla uniwersyteckich ekip. Podczas rywalizacji zespoły nie rywalizują tylko z czasem ale także w konkurencjach statycznych jak prezentacja biznesowa projektu, kosztorys czy projekt. Ocenie dynamicznej podlega jazda po torze w kształcie ósemki, przyspieszenie, sprint, wydajność i najwyżej punktowany wyścig główny.
Samochód został stworzony w 2017 roku i zgodnie z wymogami Formuły Student nie może być używany w oficjalnych zawodach, więc jest wykorzystywany do tego typu akcji. Niewielka konstrukcja jest w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w cztery sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 130 km/h. Przy zastosowaniu dłużnych przełożeń skrzyni biegów można ją zwiększyć, ale na zawodach nie byłaby wykorzystywana do maksimum. „Grażyna” jest trzecim dziełem studentów AGH Racing.