Zaparowane szyby to problem niemal wszystkich kierowców. Warto jednak umieć sobie z nimi łatwo poradzić, bowiem nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, jak wielki ma to wpływ na bezpieczeństwo naszej jazdy. Zobacz jakie czynniki wpływają na parowanie szyb i jak sobie z nimi szybko poradzić.
Zaparowane szyby – o czym trzeba pamiętać?
Problem zaparowanych szyb najczęściej pojawia się zimą i jesienią. Wszystko to rzecz jasna z powodu wilgoci panującej w powietrzu. Zimą i jesienią często zmagamy się z trudnymi warunkami atmosferycznymi, dzięki czemu w aucie gromadzi się wilgoć, która powoduje, że szyba w naszym samochodzie jest w stanie zamarznąć od środka.
KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ
Dlaczego problem zaparowanych szyb się pojawia? Najczęściej jest to przyczyna słabego stanu uszczelek, braku gumowych dywaników lub uszkodzonego filtra kabinowego. Jeśli jednak wszystkie z tych czynników działają w twoim samochodzie jak należy, to mogło dojść do uszkodzenia nagrzewnicy. Tak naprawdę problem ten jest bardzo złożony i czasami trudno wyczuć jego pochodzenie. Warto jednak się z nim głębiej zapoznać, bo nikt z nas nie chciałby chyba tracić codziennie rano kilkunastu minut na doprowadzenie swojego auta do porządku, prawda?
Co zrobić, by sobie z tym poradzić?
Jak jednak pozbyć się tego problemu? Najlepiej włączyć nawiew na przednią szybę, który w kilka minut powinien pozbyć się problemu. Jeśli jednak nie masz klimatyzacji, to problem staje się nieco bardziej poważny. Wówczas włącz ciepły nawiew na przednią szybę i uchyl jedno okno, aby para wodna była w stanie uciec z twojego samochodu. Włącz również ogrzewanie tylnej szyby, co pozwoli ci na stworzenie dobrej widoczności. Pamiętaj, by zrobić to przed rozpoczęciem jazdy, bo chyba nie chcesz narazić siebie i innych uczestników ruchu drogowego na kolizję z powodu swoich zaniedbań?
KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ