Roboty Toyoty ułatwią widzom uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich 2020 w Tokio

Roboty Toyoty ułatwią widzom uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich i Paraolimpijskich 2020 w Tokio

Robots_help_the_Tokyo_2020_Games

Podaj dalej

Zgodnie z wizją Mobility for All, roboty opracowane przez Toyotę pomogą widzom bez przeszkód cieszyć się zawodami podczas Igrzysk w Tokio.

Toyota Motor Corporation jako światowy partner Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich zamierza wesprzeć organizację Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich 2020 w Tokio, dostarczając nowoczesne technologie, które daleko wykraczają poza oficjalną flotę samochodów dla organizatorów. Firma bierze udział w Tokyo 2020 Robot Project Komitetu Organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio, w którym uczestniczą także władze Metropolii Tokijskiej, japoński rząd, oficjalni partnerzy Igrzysk oraz eksperci w dziedzinie robotyki. Na Igrzyskach w Tokio roboty opracowane przez Toyotę posłużą do rozszerzenia możliwości poruszania się i wchodzenia w interakcje ludzi w różnych lokalizacjach i obiektach olimpijskich. Toyota jest przekonana, że ich pomoc pozwoli uczestnikom jeszcze pełniej i swobodniej przeżywać sportowe emocje.

Maskotki Olimpiady w Tokio 2020 – roboty Miraitowa i Someity

  • Komitet Organizacyjny Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio oraz Toyota opracowują maskotki olimpijskie – roboty Miraitowa i Someity, aby podkreślić, że Igrzyska w Tokio będą najbardziej innowacyjne i zaawansowane technologicznie w historii.
  • Toyota pracuje nie tylko nad standardami podejmowania sportowców i gości w oficjalnych obiektach olimpijskich, ale także nad tym, aby Igrzyska stały się niezapomnianym doświadczeniem dla dzieci, w czym pomogą roboty maskotki.
    Roboty te zostaną tak zaprojektowane, aby można było za pomocą ich ramion zdalnie sterować ramionami humanoidalnego robota T-HR3.
  • Robot Miraitowa będzie wchodził w interakcje z ludźmi, rozpoznając ich poprzez kamerę umieszczoną na głowie i reagując na kontakt z nimi poprzez wyświetlanie różnych animacji oczu.
  • Robot maskotka składa się z wielu ruchomych części i miniaturowych siłowników, dzięki czemu porusza się w elastyczny sposób, zapewniając bezpieczeństwo i wysoką funkcjonalność użytkowania.

Roboty humanoidalne T-HR3

  • Toyota zapewni gościom unikalny sposób na spotkania ze sportowcami z oddalonych miejsc poprzez roboty T-HR3 oraz współpracujące z nimi roboty maskotki.
  • Roboty T-HR3 ustawione w oficjalnych obiektach Igrzysk będą odtwarzać ruch robotów maskotek ustawionych w innych lokalizacjach niemal w czasie rzeczywistym. Technologia ta nie tylko będzie przekazywała obrazy i dźwięk między różnymi lokalizacjami. Kibice będą także w stanie za pomocą robotów doświadczyć ruchu i dotyku, dzięki czemu będą mogli porozmawiać ze sportowcami czy podać im rękę, zupełnie jakby znajdowali się tuż obok swoich idoli.

Roboty do zdalnej komunikacji T-TR1

  • T-TR1 to robot do telekonferencji opracowany przez Toyota Research Institute w USA. Główną część urządzenia stanowi ekran o wysokości zbliżonej do człowieka, a na jego szczycie znajduje się kamera.
  • Robot wyświetla obraz użytkownika znajdującego się w oddalonej lokalizacji, na przykład w halach sportowych, pozwalając poczuć bliższy kontakt między rozmówcami.
  • T-TR1 umożliwi wirtualny udział w Igrzyskach Olimpijskich osobom, które nie są w stanie fizycznie dotrzeć na widownię. Będą oni widoczni na ekranie oraz będą mogli wchodzić w interakcję ze znajdującymi się na widowni kibicami.

Human Support Robot (HSR) oraz Delivery Support Robot (DSR)

  • W strefie dla osób na wózkach inwalidzkich na stadionie olimpijskim roboty z serii Human Support Robot będą wspomagały niepełnosprawnych widzów, prowadząc ich do ich miejsc na widowni oraz przynosząc im jedzenie i inne produkty, by pomóc im bez przeszkód cieszyć się zawodami.
  • Opracowane specjalnie na Igrzyska w Tokio roboty z serii Deliver Support Robots będą dostarczały widzom napoje i inne produkty, zamówione za pomocą specjalnie przygotowanych tabletów.
  • Toyota przewiduje, że łącznie podczas Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich roboty będą obsługiwały około 1000 widzów na wózkach inwalidzkich.

Field Support Robot (FSR)

  • Na potrzeby obsługi konkurencji lekkoatletycznych takich jak rzut oszczepem, Toyota opracowała specjalny pojazd robotyczny z funkcjami autonomicznej jazdy.
  • FSR będzie pomagał pracownikom obsługi w zbieraniu i transporcie akcesoriów lekkoatletycznych, automatycznie podążając za człowiekiem i wybierając trasę, która pozwoli mu uniknąć przeszkód.
  • Roboty pomogą skrócić czas zbierania akcesoriów oraz ograniczyć ilość pracy obsługi zawodów lekkoatletycznych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News