Już za chwilę zaczną się wakacje, a wraz z nimi urlopy i wyjazdy wakacyjne. Wśród wielu osób mimo bogatej oferty biur podróży, dominować będą podróże samochodem nad morze. Bałtyk, mimo wysokich cen i niepewnej pogody, wciąż przyciąga turystów. Zaletą takich wakacji jest to, że bardzo łatwo i szybko można zorganizować je samemu, włącznie z zaplanowaniem podróży, np. samochodem. Jeśli chcesz wiedzieć, jak szybko i bezpiecznie dojechać nad polskie morze w okolice Gdańska i co zabrać w podróż, to przeczytaj poniższy artykuł.
Samochodem nad morze! Jak dojechać do Gdańska i okolic?
Większość hoteli i pensjonatów w kurortach nadmorskich oferuje miejsca parkingowe dla swoich gości. Krajowa sieć autostrad i dróg ekspresowych z roku na rok jest coraz lepsza i pozwala na w miarę szybki dojazd praktycznie z każdego miejsca w Polsce. Dlatego też, dla wielu osób naturalnym wyborem przy wyborze środka transportu jest własny samochód.
Nad morze można dojechać na kilka sposobów. Zależy to przede wszystkim od tego, skąd wyjeżdżamy i dokąd konkretnie jedziemy. I tak np. z Katowic czy Łodzi do Trójmiasta i okolic dojedziemy bezpośrednio Autostrada A1, a z Warszawy trafimy tam wybierając drogę ekspresową S7.
KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN
Z miejscowości położonych w województwach na południowym-wschodzie i południowym-zachodzie trasę musimy podzielić na dwa etapy. Najpierw musimy dojechać którąś z dróg ekspresowych do Łodzi i np. Warszawy lub Poznania, które leżą stosunkowo blisko autostrady A1, a potem już prosto na północ, ku wybranej miejscowości nadmorskiej.
Podróż do Trójmiasta i okolic z Wrocławia czy Lublina nie powinna trwać dłużej niż 6-7 godzin, natomiast z Krakowa czy Zamościa maksymalnie 7-8 godzin.
Oczywiście kierowcy korzystający z A1 muszą być przygotowani na pobór opłat, które obowiązują na całym odcinku pomiędzy węzłem Rusocin a węzłem Nowa Wieś.
Przygotuj samochód!
Wybierając się samochodem nad morze, warto pamiętać o odpowiednim przygotowaniu go do podróży. Przypominamy o obowiązkowej gaśnicy i trójkącie ostrzegawczym. Niezbędna może okazać się także apteczka samochodowa i kamizelka odblaskowa. Do samochodu warto także spakować zapas żarówek i bezpieczników.
KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN
Przed podróżą należy sprawdzić poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych, takich jak: olej silnikowy, płyn do spryskiwaczy, płyn do chłodnicy oraz płyn hamulcowy. Bezpieczeństwo w podróży, to także odpowiednie ciśnienie w oponach, sprawne światła i układ hamulcowy.
Tak, więc jeśli sprawdziliśmy samochód i zaplanowaliśmy drogę, śmiało możemy tankować pod korek i ruszać w drogę!