Na ręcznym czy na biegu? Jak najlepiej zostawić samochód na postoju?

Na ręcznym czy na biegu? Jak najlepiej zostawić samochód na postoju?

reczny

Podaj dalej

Pewnie nie raz zastanawialiście się, jak zabezpieczyć samochód w czasie postoju na parkingu? Na ręcznym czy na biegu? A może wykonać obie czynności? Poniżej o tym, który sposób jest lepszym rozwiązaniem i dlaczego.

Hamulec ręczny na postoju? Tak, ale niekoniecznie

Podczas postoju samochodu na parkingu, ważnym elementem jest jego unieruchomienie, tak żeby w sposób niekontrolowany nie stoczył się na drogę lub inny samochód. A jaki jest najlepszy sposób żeby to zrobić?

na ręczny czy na biegu

Jednym ze sposobów jest zaciągnięcie hamulca ręcznego i ustawienie skrzyni biegów w położeniu neutralnym. Drugim sposobem jest zostawienie auta na biegu, najlepiej na pierwszym, drugim lub wstecznym. Trzeci sposób, to połączenie metody pierwszej i drugiej, czyli zaciągnięcie hamulca i zostawienie auta na biegu.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Na ręcznym czy na na biegu? To w końcu jak?

Na to pytanie ciężko jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jest jednak kilka podstawowych zasad, o których warto pamiętać. Jakich? Oto one… W starszych samochodach sugeruje się pozostawić samochód na biegu, ponieważ hamulec ręczny czasem potrafi „puścić”. Nie oznacza to oczywiście, że ręcznego nie można zaciągać w starszych samochodach. Należy tylko pamiętać, że „wiekowy” i rzadko używany ręczny, może nie zawsze działać prawidłowo.

na ręcznym czy na biegu

Dlatego też, dobrym rozwiązaniem jest jednoczesne zaciągnięcie ręcznego i „wrzucenie” biegu, tak dla większego bezpieczeństwa. „Podwójne” zabezpieczenie warto też stosować w przypadku parkowania „na górce”.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

W przypadku nowych samochodów hamulec ręczny (zazwyczaj elektryczny) zaciąga się automatycznie, zaraz po zgaszeniu silnika.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News