Nic tak nie dodaje uroku samochodom, jak odpowiednio dobrane do nich felgi. Jest tylko jeden warunek. Zarówno auto, jak i felgi muszą być czyste. Jak zatem odpowiednio o nie zadbać?
Na rynku roi się od najróżniejszych środków chemicznych do felg. Wybierając dany produkt, musimy wcześniej sprawdzić dokładnie jego skład. Niektóre środki są bardzo silne i mogą nawet uszkodzić lakier. Wysokie stężenie alkoholu, benzyny, czy innych rozpuszczalników i środków chemicznych może być bardzo szkodliwe dla felgi.
Jak sobie radzić z trudnymi zanieczyszczeniami?
Drobiny smoły, które lubią przyklejać się do felgi najlepiej czyścić specjalistycznymi środkami lub rozcieńczonym płynem do czyszczenia silnika. Niektórzy używają także benzyny ekstrakcyjnej, ale z tym środkiem należy szczególnie uważać, żeby nie uszkodzić lakieru.
Podobnie wygląda sprawa z pozbywaniem się pyłu z klocków hamulcowych. My jednak w obu przypadkach zalecamy zupełnie inne podejście do tematu. Raz a dobrze niekoniecznie jest tutaj dobrym wyjściem. Zalecamy mycie felg regularnie zwykłym neutralnym szamponem samochodowym rozcieńczonym z wodą. Do mycia polecamy gąbki, a nie twarde szczotki. Regularne mycie felg sprawi, że brud z czasem będzie coraz mniej widoczny i szybciej będzie się zmywać. Jednocześnie nie będziemy ryzykowali uszkodzenia ich powierzchni.
Czy używać myjki ciśnieniowej do mycia felg?
Myjka ciśnieniowa bardzo pomaga w dokładnym oczyszczeniu felg. Musimy jednak pamiętać, że jeśli felga posiada jakieś odpryski lakieru, to mocna myjka może narobić szkód. Natomiast regularne mycie felg, które nie mają mechanicznych uszkodzeń, przynosi bardzo dobre efekty.
Nie tylko mycie, ale i konserwacja
Bardzo często zapominamy o tym, że felgi podobnie jak lakier samochodowy można konserwować. Jeśli po każdym myciu będziemy woskować lub w dodatku jeszcze polerować felgi, to będą one czyste znacznie dłużej i będą mniej podatne na zbieranie pyłów z klocków hamulcowych i innych zanieczyszczeń.