Kierowco! Oto błędy, jakie popełniamy po przerwie koronawirusowej. Część z nich jest bardzo niebezpieczna

Kierowco! Oto błędy, jakie popełniamy po przerwie koronawirusowej. Część z nich jest bardzo niebezpieczna

kierowcy błędy wypadek

Podaj dalej

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Hyundaia, co piąty kierowca zapomina o kluczowych czynnościach, jakie powinniśmy wykonywać za kierownicą naszych samochodów. Wielu z nas w końcu może w spokoju podróżować, jednak jak się okazuje, kilkumiesięczny okres zamknięcia w domach przyczynił się do tego, że kierowcy mają duże trudności z powrotem za kierownicę. 

Badania pokazują, że wiele osób stara się jeździć prawidłowo. Ankieta została wykonana w Wielkiej Brytanii, gdzie w ciągu ostatnich 28 dni średnia liczba pokonanych mil spadła z 583 (930 km) do 90 (150 km). 

autostrada-polska-2019

10 najczęstszych błędów: 

  1. Gaszenie silnika podczas startu
  2. Problemy z parkowaniem równoległym
  3. Zapominanie o kierunkowskazach
  4. Uderzanie felgami w krawężnik
  5. Konieczność przypomnienia sobie, za co odpowiedzialny jest każdy z pedałów
  6. Nie sprawdzenie lusterek
  7. Zapominanie, z której strony znajduje się wlew paliwa
  8. Zapominanie o przekręceniu kluczyka w stacyjce
  9. Niewłaściwe zamknięcie drzwi
  10. Nie zapinanie pasów bezpieczeństwa

kierowcy błędy

To może być niebezpieczne!

Jak widzimy powyżej, część z tych błędów wydaje się być naprawdę niebezpiecznych. W badaniu przeprowadzonym przez Hyundaia czytamy, że aż 18% kierowców miało ogromne trudności z powrotem do życia za kierownicą samochodu. 

Wśród tych, którzy wrócili na drogi, aż 30% udało się zgasić samochód próbując ruszyć spod świateł. 21% uszkodziło swoje felgi na krawężniku i również 21% przyznało się do tego, że zapominali o włączeniu kierunkowskazu. 

Hyundai odkrył również, że czterech na dziesięciu kierowców nie odwiedziło stacji paliw przez ostatnie 28 dni. 12% przyznało, że zapomniało po której stronie samochodu mają wlew paliwa. 

tankowanie samochodu

Ciężki powrót…

Badanie wykazało również, że prawie połowa (48%) badanych obawia się, że standard jazdy po pandemii będzie gorszy, niż przed. 44% uważa, że użytkownicy dróg jeżdżą szybciej niż wcześniej, a tylko 10% przyznało się, że jeździ wolniej. 

Jak widać, tak duża przerwa w prowadzeniu samochodów miała znaczący wpływ na sposób, w jaki poruszamy się po drogach. Jeśli wychodzisz więc z domu i wsiadasz za kółko, pamiętaj o zasadzie ograniczonego zaufania!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News