Przebita opona w samochodzie? Naprawić czy wymienić? Zobacz, co zrobić w takiej sytuacji

Przebita opona w samochodzie? Naprawić czy wymienić? Zobacz, co zrobić w takiej sytuacji

wymiana kol opony

Podaj dalej

Przebita opona to sytuacja, która dość często spotyka kierowców. Tego typu uszkodzenie ogumienia najczęściej wynika z napotkanych na jezdni ostrych kamieni, szkła lub gwoździ. Co wtedy zrobić z uszkodzoną oponą? Naprawić czy wymienić?

Przebita opona to problem wielu kierowców

przebita opona

Przebicie opony to sytuacja, która dość często dotyka kierowców. Do przebicia dochodzi najczęściej w wyniku najechania na ostre kamienie, szkło lub stare gwoździe. Należy przy tym pamiętać, że możliwość uszkodzenia zwiększa również nadmierna eksploatacja opon np. w postaci nieprawidłowego ciśnienia lub złego zamontowania na feldze.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Naprawiamy czy wymieniamy?

Uszkodzenie w postaci przebicia opony możemy zasadniczo podzielić na dwa rodzaje.

przebita opona

Pierwszy to przebicie boku opony. Są to różnego rodzaju nacięcia i pęknięcia. Najczęściej są one wynikiem mocnego najechania lub uderzenia kołem w ostrą krawędź, np. krawężnika. Tego typu uszkodzenia, z reguły nie dają możliwości naprawy uszkodzonej opony. W takim wypadku konieczna będzie wymiana opony na inną.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Drugim rodzajem jest przebicie czoła bieżnika. Dochodzi do niego w momencie najechania na jakiś ostry przedmiot (np. gwóźdź, kawałek szkła). W takiej sytuacji istnieje duża szansa na naprawę opony i wulkanizatorzy powinni sobie poradzić z tym bez większych problemów.

WAŻNE: Opony o wysokich indeksach prędkości (powyżej 240 km/h), nie powinny być naprawiane.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News