GDDKiA wydzierżawiła miejsce w 17 lokalizacjach na Miejscach Obsługi Podróżnych w przy autostradach. W tych miejscach w najbliższym czasie pojawią się punkty ładowania samochodów elektrycznych. Wszystkie z tych miejsc znajdują się dokładnie przy autostradach A1, A2 i A4.
Stacje ładowania pojawią się w ciągu 12 miesięcy od momentu odbioru terenu. Dzierżawcy są zobowiązani do wybudowania stacji ładowania dla samochodów elektrycznych, składających się z dwóch punktów ładowania. Świadczyć oni będą również rolę dostawcy usługi ładowania.
Umowa jest zawarta na dziesięć lat, ale jeżeli w jej trakcie zainteresowanie ładowaniem pojazdów wzrośnie, dzierżawca może zwiększyć ilość stacji ładowania.
– Powyższe działania przyczynią się do rozwoju rynku paliw alternatywnych w Polsce, a zakres usług dostępnych na MOP przy autostradach i drogach ekspresowych zarządzanych przez GDDKiA będzie się stale rozszerzał. Liczymy, że z czasem na MOP I zaczną pojawiać się także obiekty małej gastronomii, które wzbogacą ofertę gastronomiczną dostępną wzdłuż sieci dróg krajowych i będą oferowały swoje usługi w trakcie ładowania pojazdów – ocenia dyrekcja GDDKiA.
GDDKiA – gdzie pojawią się stacje ładowania samochodów elektrycznych?
- MOP Kałęczynek Wschód oraz MOP Kałęczynek Zachód – autostrada A1;
- MOP Ludwinowo Północ oraz MOP Ludwinowo Południe – autostrada A1;
- MOP Strzelce Północ oraz MOP Strzelce Południe – autostrada A1;
- MOP Głowno Wschód oraz MOP Głowno Zachód – autostrada A1;
- MOP Dobieszowice Wschód oraz MOP Dobieszowice Zachód – autostrada A1;
- MOP Mogiły oraz MOP Bolimów – autostrada A2;
- MOP Kozanki oraz MOP Zaborów – autostrada A2;
- MOP Kuny oraz MOP Leonia – autostrada A2;
- MOP Chechło – autostrada A4.