Najbardziej profesjonalne warsztaty samochodowe nie mogą pozwolić sobie na to, aby marnować czas na długotrwałe zmywanie uporczywego brudu. Utrzymanie należytej czystości stanowiska pracy wymaga czasem sięgnięcia po specjalistyczny sprzęt.
Kärcher w swojej ofercie posiada wiele rozwiązań dla branży motoryzacyjnej. W sporej liczbie przypadków są to urządzenia, które zapewniają strumień wody pod wysokim ciśnieniem. To właśnie ta technologia bywa najskuteczniejszym rozwiązaniem dla wszelkich smarów, olejów, kurzu czy błota.
W przypadku motoryzacji oprócz wysokiej skuteczności, nie mniej ważny jest komfort użytkowania. Wiele projektów wymaga, bowiem dłuższego czyszczenia, czego przykładem jest doprowadzenie do ładu samochodu terenowego z przeprawy, na której nie zabrakło przygód. Zanim będzie można zabrać się do właściwej pracy, konieczne jest pozbycie się trudno zmywalnych zabrudzeń z podzespołów pojazdu.
Kärcher coraz bardziej Easy!
Polityka czołowego producenta sprzętu czyszczącego oparta jest na stałym ulepszaniu swoich urządzeń, zarówno pod względem wydajności, jak i komfortu użytkowania. Dla połączenia tych czynników istotne jest wybranie właściwej technologii sprzętu, a także wykorzystanie udogodnień, jakie niosą ze sobą systemy Easy!Force oraz Easy!Lock.
Urządzenia wysokociśnieniowe najłatwiej podzielić na te z podgrzewaniem wody oraz bez tej funkcjonalności. Do każdego z nich można dobrać wygodne akcesoria, które znacząco przyspieszą czas pracy, co jest niezwykle cenne w branży warsztatowej (w sumie w której nie?).
Gorąco i niezawodnie
Kärcher HDS 7/16 C to profesjonalna propozycja urządzenia z podgrzewaniem wody, która jest dedykowana dla branży motoryzacyjnej. Znakomita skuteczność w czyszczeniu pojazdów łączy się także z wysoką niezawodnością. To zasługa kilku kluczowych rozwiązań. Wymienić warto przede wszystkim montowany na wejściu dokładny filtr wody, który chroni pompę przed zanieczyszczeniami. System tłumienia drgań SDS redukuje pulsacje ciśnienia w układzie wysokociśnieniowym.
Za pomocą specjalnych czujników dostępny jest monitoring temperatury spalin, które w momencie przekroczenia 300°C prowadzą do automatycznego wyłączenia silnika. W standardzie jest pistolet wysokociśnieniowy Easy!Force Advanced, który charakteryzuje się topową niezawodnością (trwałość większa o 400%) i jakością wykonania (ceramiczny zawór). Za prostą obsługę odpowiada m.in. pokrętło, z którego trybów warto wyróżnić eco!efficiency. Po jego załączeniu woda jest podgrzewana do 60°C, a to przekłada się na nawet o 20% mniejsze zużycie paliwa. Zaleca się, aby do zestawu dołączyć środek czyszczący RM 81 Eco, pianownicę i dyszą rotacyjną.
Łatwo i na zimno
Alternatywą dla powyższego sprzętu może być model HD 7/18 C Plus. Wielu użytkowników chwali go za wygodę użytkowania, dzięki pionowej, zwartej konstrukcji. Jest przy tym bardzo skutecznym narzędziem do mycia samochodów, bowiem jest wyposażone w mocną 3-tłokową pompę z ceramicznymi tłokami gwarantującą żywotność urządzenia.
W podstawowym pakiecie otrzymuje się pistolet wysokociśnieniowy Easy!Force (ergonomiczny i lekki w użyciu) z obrotową lancą, manualną dyszę trójstopniową oraz dyszę rotacyjną. Ważnym elementem jest także Servo Control – pierścień umożliwiający czasową regulację wydatku wody bezpośrednio na pistolecie. Warsztatom zaleca się skompletowanie zestawu z filtrem i złączami węża oraz 10 metrowym wężem przedłużającym.
O co chodzi z Easy!Force i oraz Easy!Lock?
Podstawowym założeniem systemów z gamy Easy! było, jak sama nazwa wskazuje, ułatwienie korzystania z urządzeń na bazie opinii użytkowników. Po uwzględnieniu najistotniejszych uwag zaproponowano zupełnie nową konstrukcję pistoletu Easy!Force. Przeniesienie spustu na tył uchwytu w połączeniu z siłą odrzutu wysokiego ciśnienia wody sprawiło, że korzystanie z pistoletu praktycznie nie wymaga wysiłku.
Wspomniane wcześniej badania dały jednoczesny efekt w przeprojektowaniu złączek tak, aby były jeszcze łatwiejsze w montażu. Zamontowanie węży czy lancy z gamy Easy!Lock wymaga tylko obrotu o 360 stopni. W tym przypadku producent zmodyfikował gwinty w aż 476 akcesoriach, aby móc zakładać je znacznie szybciej.