Audi R8 LMS Cup: Rogalski i Szcześniak w top 5 na Hockenheim

12 interakcji
Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup

Rahel Frey wygrała pierwszy wyścig finałowej rundy Audi Sport R8 LMS Cup na torze Hockenheim. Ozdobą sobotniego starcia była rywalizacja o podium, w której udział wzięło dwóch Polaków.

Zawodniczka ze Szwajcarii po starcie z pole position przez cały wyścig kontrolowała sytuację i minęła linię mety jako pierwsza. Na drugim miejscu uplasował się jej rodak, Rudolf Rhyn, a podium uzupełnił pochodzący z Niemiec Tim Reiter.

Sobotni wyścig na Hockenheim rozpoczął się w deszczowych warunkach, jednak z każdym kolejnym okrążeniem tor zaczynał przesychać. Przez większą część dystansu o pozycję numer 3 walczyli ze sobą Robin Rogalski i Jędrzej Szcześniak.

Pierwszy wyścig Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup na Hockenheimring za nami! Jędrzej Szcześniak po ostrej walce zameldował…

Gepostet von Daftracing am Samstag, 5. Oktober 2019

Choć to reprezentant zespołu Daftracing startował z wyższej pozycji, ostatecznie musiał uznać wyższość swojego młodszego kolegi, Robina Rogalskiego. Polacy uplasowali się w czołowej piątce.

Przed Jędrzejem Szcześniakiem ważna sesja kwalifikacyjna po godzinie 17:00, bowiem od wyników niedzielnego wyścigu będzie zależała jego ostateczna pozycja w generalce – zawodnik z Warszawy wciąż walczy o czołową trójkę sezonu 2019.

Za tą dwójką sklasyfikowano dwóch imienników – Mike’a Beckhausena i Mike’a Hessego, natomiast najszybszą dziesiątkę skompletowali Gom Spitzenberger, Michael Golz i Max Zschuppe.