Telegraficzny skrót

Na szczęście miniony weekend to nie tylko zmagania w Formule 1. Kierowcy rajdowi stanęli do walki na odcinkach specjalnych we Francji, Belgii, Portugalii, czy Irlandii. Zapraszamy do zapoznania się z telegraficznym skrótem wydarzeń, które miały miejsce w europejskim rajdowym światku.

Rallye Le Touquet – Mistrz Francji umacnia prowadzenie w generalce

Jean-Marie Cuoq jadący Citroenem C4 WRC po raz trzeci wygrał Rallye Le Touquet i nie dał żadnych szans swoim rywalom. Drugi na mecie Pierre Roche przyjechał na metę ze stratą 69 sekund. Ostatnie miejsce na podium zajęła załoga Salanon/Derousseax – a francuska pilotka znana jest polskim kibicom ze startów z Aleksem Zawadą.

Spa Rally – komplet punktów dla Freddy’ego Loix

Kierowca Skody Fabii S2000 zwyciężył w pierwszej tegorocznej edycji Spa Rally i wywiózł z Ardenów 20 punktów. Były to pierwsze punkty dla Belga w tym sezonie i pozwoliły mu na awansowanie na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi na mecie ze stratą 32 sekund był Cedric Cherain, a lider generalki Rajdowych Mistrzostw Belgii Kris Princen, zajął ostatnie miejsce na podium, utrzymując 5-punktowe prowadzenie nad Cherain’em.

Rallye Serras de Fafe – pierwszy start sezonu ze zwycięstwem Moury

Rajdowe Mistrzostwa Portugalii rozpoczęły się bardzo dobrze dla trzykrotnego mistrza kraju Ricardo Moury – w pierwszej rundzie sezonu odniósł zwycięstwo, przyjeżdżając na metę rajdu z czasem lepszym o 25,3 sekundy od drugiego Miguela Camposa. Joao Barros, który ubiegłoroczne zmagania ukończył na trzecim miejscu, zaliczył swoje czwarte podium w mistrzostwach Portugalii. Jednej pozycji do awansu na podium zabrakło aktualnemu mistrzowi, Pedro Meirelesowi.

West Cork Rally – drugie zwycięstwo w sezonie Donagha Kelly’ego

Donagh Kelly prowadzi z kompletem punktów w tegorocznej klasyfikacji Irish Tarmac Rally Championship. Drugie zwycięstwo w sezonie w rajdzie West Cork Rally pozwoliło na zwiększenie przewagi nad Samem Moffettem, który dojechał do mety tego rajdu ze stratą 69 sekund. Kolejną edycją mistrzostw Irlandii będzie runda mistrzostw Europy – Circuit of Ireland, zaplanowana na zbliżający się weekend wielkanocny.

Oris Rally Clasico – tragiczny koniec rajdu na Majorce

Rajd z bazą w Puerto Portals na Majorce został przerwany po tragicznym wypadku, w którym zginął Jose Lumbreras del Cabo – pilot Carlosa Iscara w Renault 5 Turbo. Samochód spłonął na 5. kilometrze odcinka Coves – Campanet, a kierowca został przewieziony do szpitala Universitari Son Espases. Jego stan jest stabilny.