Lider klasyfikacji wyznacza tempo na Silverstone

dacia duster samochod

Michael Ammermueller odstawił swoich rywali daleko z tyłu w dzisiejszym treningu Porsche Supercup na torze Silverstone, zaliczając najszybsze okrążenie o 0,2 sekundy lepsze od pozostałych kierowców. Najlepszym z Polaków okazał się Robert Lukas, który ukończył dzisiejszą sesję na szóstym miejscu.

Wirtualne podium uzupełnili Dennis Olsen i Mattia Drudi – tych dwóch zawodników straciło 0,2 sekundy do lidera tegorocznej klasyfikacji. Tuż za nimi uplasował się Josh Webster, a czołową piątkę uzupełnił znany polskim kibicom z występów w Volkswagen Golf Cup – Dylan Pereira.

Z szóstym czasem i stratą zaledwie 0,5 sekundy finiszował Robert Lukas – najszybszy i najbardziej doświadczony reprezentant Kadry Narodowej PZM. Pozostała dwójka broniąca biało-czerwonych barw również poradziła sobie całkiem nieźle.

Debiutujący na brytyjskim torze Piotr Parys Junior stracił do najszybszego Ammermuellera 1,3 sekundy i uplasował się na 14. miejscu, natomiast Igor Waliłko zakończył dzisiejsze przygotowania z 20. rezultatem.

Sobotnia sesja kwalifikacyjna została zaplanowana na godzinę 9:45 polskiego czasu.

Tagi: Porsche Supercup, OLIMP Racing, Piotr Parys Junior, Robert Lukas, Igor Waliłko