Doskonały dzień ekipy Forch Racing

17758475_1029366770529766_6342384730509522711_o

Za nami pierwsze dwie sesje treningowe na torze Red Bull Ring przed 12-godzinnym wyścigiem cyklu 24H Endurance Series. Polskie załogi spisały się bardzo solidnie.

Pierwsza sesja treningowa

Pierwsza sesja treningowa padła łupem załogi Herberth Motorsport. Załoga Porsche 991 GT3 R wykręciła czas na poziomie 1:30.482. Niecałą sekundę straciła najlepsza polska załoga w składzie Robert Lukas, Zeljko Drmic, Patrick Eisemann startująca tym samym modelem co zwycięzcy sesji. Porsche zespołu Forch Racing powered by OLIMP z numerem 29. zajęło 7. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3. w klasie A6-Pro.

Doskonały wynik osiągnęło Porsche 991 GT3 Cup z numerem 81. Za jego kierownicą zasiadali Christopher Bauer, Piotr Parys, Igor Waliłko i Robert Lukas. Załoga ta zajęła 15. miejsce ogólnie, ale wygrała sesję w klasie 991! Szczęście polskich kibiców było jeszcze większe, kiedy to na 2. miejscu w tej samej klasie dojechał samochód z numerem 67. w składzie Christopher Bauer, Stantiago Creel, Igor Waliłko i Piotr Wójcik.

Druga sesja treningowa

Drugą sesję treningową wygrała załoga GTR Grasser Racing Team. Zawodnicy podróżujący Lamborghini Huracanem GT3 jako jedyni zeszli poniżej 1 minuty i 30 sekund i wyśrubowali wynik na poziomie 1:29.808. Po raz kolejny Porsche 991 GT3 R załogi Forch Racing powered by OLIMP zakończyło sesję na miejscu 3. w klasie, tym razem oznaczało to jednak 4. pozycję w ,,generalce”.

Załogi podróżujące Porsche 991 GT3 Cup tym razem musiały uznać wyższość zespołu MSG Motorsport. Samochód polskiej ekipy z numerem 81. zajął tym razem miejsce 2., zaś numer 67. pozycję 4.

Kolejne ściganie przygotowujące zawodników do 12-godzinnego wyścigu na torze Red Bull Ring rozpocznie się jutro o godzinie 8:30. Wtedy to załogi przystąpią do wolnego treningu.