Decydująca noc

12669579_945244425510972_3523420909269743338_n

Daniele Perfetti wygrał Rajd Monte Carlo Historique. Najlepsi z Polaków Andrzej i Stanisław Postawkowie zajęli 19. miejsce.

Zawody zwieńczyły dwie rozegrane nocą próby regularności. Pierwsza z nich nie zmieniła zbyt wiele w klasyfikacji generalnej – na czele utrzymał się Giordano Mozzi. Adam Polak i Karol Jaskłowski po zajęciu 4. miejsca przesunęli się na 7. pozycję. Bardzo dobrze poradzili sobie również szóści na ZR13 Paweł Mologo i Janusz Jandrowicz.

Decydująca w końcowych wynikach okazała się ostatnia próba. Lider Mozzi obarczony został ponad 5000 punktami karnymi i spadł na… 92. miejsce. Zwycięzcą został Brytyjczyk Daniele Perfetti w Alpine-Renailt A110 1600 S. Pech dopadł także naszą najszybszą polską załogę Polak/Jaskłowski. Przebita opona kosztowała ich spadek na 165. pozycję. Tym samym najlepszą ekipa znad Wisły okazali się Andrzej i Stanisław Postawkowie jadący Zastavą 1100 sklasyfikowani na 19. miejscu. Oczko niżej zawody zakończyli Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz w Polskim Fiacie 125p. Robert Burchard i Grzegorz Gac byli 54, Romulad Chałas z Tomaszem Borysławskim 73, Piotr Bany pilotujący Mauritza Lange 84, Tacek Grochowski i Henryk Buszkieloicz 171, Jacek Miller i Włodzimierz Cierliński 179, Andrzej Lubiak i Jerzy Szymański 193.

Złapaliśmy kapcia (kamień na wewnętrznej) w połowie zr14 który miał 47,22km. Zmienialiśmy koło i na 40 km dogoniliśmy „czas” było szybko. Czekamy na wyniki. Jesteśmy na mecie!