Bezbłędny Ammermuller, szybcy Lukas i Parys

dacia duster samochod

Lider tegorocznego cyklu Porsche Supercup wykręcił najlepszy rezultat w dzisiejszym treningu na torze Hungaroring. Z bardzo dobrej strony pokazali się Polacy – Robert Lukas finiszował na 8. miejscu wyprzedzając dziewiątego Piotra Parysa Juniora o 0,4 sekundy.

Ammermuller zajmujący fotel lidera klasyfikacji generalnej wyprzedził o zaledwie 0,08 sekundy drugiego Mattię Drudiego, z kolei ten finiszował o 0,026 sekundy przed trzecim Dennisem Olsenem.

Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem okazał się być dobrze znający tor pod Budapesztem Robert Lukas, który rok temu na tym obiekcie startował do wyścigu z pole position.

Tuż za nim uplasował się najmłodszy w całej stawce Piotr Parys Junior. 18-letni lublinianin stracił do swojego bardziej doświadczonego kolegi 0,4 sekundy. Najwolniejszym wśród biało-czerwonych był Igor Waliłko. Zawodnik z Zielonej Góry skończył dzisiejszą sesję na 14. pozycji.

Zawodnik znany polskim kibicom z Volkswagen Golf Cup, Dylan Pereira, który w ostatnich dwóch wyścigach mijał linię mety na podium, zakończył dzisiejszy trening na 12. miejscu.

Tagi: Porsche Supercup, Hungaroring, Piotr Parys Junior, Robert Lukas, Igor Waliłko