Ruszył Folkrace

W weekend odbyła się pierwsza runda Folkrace Oponeo Cup. Na torze w Toruniu zmierzyło się niemal trzydziestu zawodników w czterech klasach.

W Seicento Cup najszybszy okazał się Marcin Bilski, który zdominował zarówno kwalifikacje, jak i finał. Wśród zawodników startujących w BMW E36 po emocjonującej walce zwyciężył Marcin Grochola. O pechu mógł mówić zwycięzca kwalifikacji i półfinału Jerzy Bieńkowski, który ostatecznie został sklasyfikowany na 3. pozycji. Jednak dzięki wcześniejszej skuteczności reprezentant AK Kujawsko-Pomorskiego wywiózł z Torunia tyle samo punktów, co Grochola. Podobnych problemów w klasie Open nie miał Grzegorz Łazarewicz w Hondzie Civic, który wygrał wszystkie swoje wyścigi. W Open 4WD pozbawiony konkurencji Maciej Palczewski wywiózł komplet punktów z pierwszej rundy Folkrace Oponeo Cup.

Kolejna runda cyklu odbędzie się 19 kwietnia również w Toruniu. Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.folkrace.pl