Polski triumf

W ostatni weekend na torze Croft w północnej Anglii odbyła się pierwsza runda rallycrossowych mistrzostw Wielkiej Brytanii. Na starcie wśród 60 załóg nie zabrakło również Polaków.

Sławomir Wołoch w Fordzie Fiesta, Tomasz Wielgosz w Peugeocie 106 i Robert Potyra w Citroenie Saxo stanęli do walki z niezwykle mocnymi gospodarzami. Najlepszy wynik uzyskał Wielgosz, który wygrał wszystkie biegi eliminacyjne oraz finał w klasie HotHatch, wywożąc tym samym komplet punktów z Croft. Udany debiut w HotHatch zaliczył natomiast Potyra, który zdobył swoje pierwsze punkty w mistrzostwach po zajęciu 4. miejsca. Wołoch zmagał się z problemami technicznymi i ostatecznie został sklasyfikowany na 8. pozycji w Super Nationals Super 1600.

Kolejna runda cyklu odbędzie się na torze Lydden Hill już 6 kwietnia.