WRC Motorsport&Beyond

Wspaniała atmosfera w Mikołajkach!

Sebastien Ogier zgodnie z tradycją okazał się najszybszy na torze w Mikołajkach. Francuz był jednak tylko minimalnie szybszy od Roberta Kubicy, który zajął znakomite 2. miejsce.

Jako jedni z pierwszych na Mikołajki Arena pojawili się kierowcy startujący w WRC 2 i RC 2, a wśród nich także mocna reprezentacja Polski. Najlepszy czas w tej klasie uzyskał Francuz Stephane Lefebvre, który dzięki znakomitemu czasowi uplasował się na 7. pozycji w generalce. Na 8. miejscu w RC 2 sklasyfikowano Radka Raczkowskiego i Szymona Gospodarczyka, tuż za nimi pierwszą próbę ukończyli Maciek Oleksowicz i Michał Kuśnierz. Na dalszych miejscach uplasowali się Jarosław Kołtun (11.), Krzysztof Hołowczyc (13.), Zbigniew Staniszewski (15.), Hubert Ptaszek (19.) oraz Krzysztof Oleksowicz (21.).

Po nieco słabszych samochodach na torze pojawili się zawodnicy w WRC. Kibice czekali oczywiście na przejazd Roberta Kubicy i Maćka Szczepaniaka, którzy zmierzyli się w parze z Madsem Ostbergiem i nie zawiedli oczekiwań licznie zgromadzonych fanów. Polak popisał się znakomitym czasem i został chwilowym liderem. Pierwszą pozycję odebrał mu szybko Sebastien Ogier, który okazał się – podobnie jak na odcinku testowym – szybszy o jedynie pół sekundy. – Jest tu wspaniała atmosfera, tak wielu kibiców przyjechało zobaczyć Roberta! – zachwycał się na mecie Francuz. Trzecie miejsce zajął Andreas Mikkelsen.