WRC Motorsport&Beyond

Świetny weekend dla zespołu GT3 Poland na kultowym Nurburgringu

Po przerwie wakacyjnej w miniony weekend wrócił do rywalizacji cykl Lamborghini Super Trofeo Europe. Ze świetnej strony zaprezentowali się na torze Nurburgring zawodnicy GT3 Poland.

W barwach ekipy z Rzeszowa w kolejnej rundzie Lamborghini Super Trofeo wystartowali Robert Zwinger w klasie Am, a także Andrzej Lewandowski i Grzegorz Moczulski w klasie Pro Am.

Na tej rundzie zabrakło reprezentantów Imperiale Racing – Karola Basza i Bartosza Paziewskiego, jednak na szczęście powody do radości polskim kibicom sprawili zawodnicy GT3 Poland.

W pierwszym wyścigu na Nurburgring Robert Zwinger wystartował z drugiego miejsca w klasie Am, natomiast Grzegorz Moczulski z Andrzejem Lewandowskim z trzeciego miejsca w klasie ProAm. Ostatecznie zawodnik z numerem 99 awansował jedną pozycję w swojej klasie i wygrał klasę Am, natomiast Lewandowski w parze z Moczulskim finiszowali na 2. miejscu w klasie ProAm.

Drugi dzień na Nurburgring ponownie zakończył się dla zespołu podwójnym podium. Tym razem na drugim miejscu w Am finiszował Robert Zwinger, natomiast poski duet Lewandowski/Moczulski minął linię mety na 3. miejscu w bardzo mocnej klasie ProAm.

Kolejna runda Lamborghini Supertrofeo Europe będzie miała miejsce na hiszpańskim torze Jerez, gdzie rozstrzygną się wyniki sezonu 2019.