WRC Motorsport&Beyond

W twoim samochodzie zawodzą amortyzatory? Lepiej zdecydować się teraz na gazowe czy olejowe?

amortyzatory samochod kolo

Rzadko który kierowca analizuje bardziej to, jakie amortyzatory wybrać do swojego samochodu, gdy obecne ulegną awarii. Z reguły decyzję podejmuje za nas mechanik, który ma interes w tym, że sprzedać nam to co najtańsze. Nie chce w ten sposób stracić klienta, który usłyszysz wyższą sumę. Warto jednak, abyśmy byli bardziej świadomi tego co montowane jest w naszym samochodzie.

Amortyzatory – jakie wybrać?

Tak naprawdę trzeba pamiętać o tym, że nie istnieje takie coś jak amortyzatory gazowe – choć tak się o nich mówi. Tak naprawdę są one gazowe-olejowe, a ich główną cechą jest to, że są twarde, przez co dobrze usztywniaj samochód. aTo wpływa również na to, iż możemy poczuć znacznie większa przyczepność kół. Uchodzą one również za trwalsze, przez co ich żywotność będzie dłuższa.

W przypadku amortyzatorów olejowych mamy do czynienia z produktem wiekowym. Ich technologia jest po prostu starsza, ale to nie oznacza, że są dużo gorsze. Są na pewno tańsze, ale jeżeli chodzi o standard spełniają wszystkie do tego, aby auto sprawowało się prawidłowo na drodze. Zawieszenie jest znacznie miękkie, przez co jazda jest komfortowa na miejskie podboje.

Na pewno warto zainwestować w lepsze amortyzatory, jeżeli jeździmy dużo, a zwłaszcza nie zawsze po równych i prostych drogach. Różnice w cenie nie są na tyle duże, aby odbiegać od lepszej jakości produktu.

Ważny jest producent

Nie warto decydować się na chińskie zamienniki. Tak naprawdę w dość krótkim czasie możemy przekonać się, że czeka nas podwójny wydatek.  I tak w zasadzie dzieje się z każdą częścią, jeżeli chodzi o nasz samochód. Po prostu lepiej sięgnąć po coś bardziej sprawdzonego nawet z niższej półki.

Bardziej jakościowe i markowe produkty zawsze mają swoją cenę, ale też nieprzypadkowo. Takie amortyzatory wytrzymują znacznie dłużej i problem z nimi może zniknąć na wiele lat. Ich proces zużywania się jest znacznie mniejszy, niż w przypadku ”podróbek”.