WRC Motorsport&Beyond

Podium na rozpoczęcie sezonu!

Miniony to ogromny sukces zawodników Gładysz Karting Team. Podczas inauguracyjnej rundy serii ROTAX MAX CHALLENGE POLAND, która rozegrana została przy toruńskiej AWIX Racing Arenie, Maciej Gładysz stanął na najwyższym stopniu podium, a Natalia Gładysz zajęła 3 miejsce. Dodatkowo Maciej został wyróżniony nominacją do Akademii ORLEN TEAMU.

Dwójka reprezentantów GKT na torze obecna była już od czwartku. Mimo niesprzyjającej pogody prowadzili intensywne treningi by przypomnieć sobie charakterystykę toruńskiej nitki i jak najlepiej przygotować się do zawodów.

Praca nie poszła na marne, albowiem już podczas sobotniego warm-up’u Maciek notuje najlepszy czas okrążenia. Wygrywając kolejno czasówkę i dwa wyścigi kwalifikacyjne, potwierdza swoją doskonałą formę i kończy sobotnie zmagania jako lider MICRO MAXA. W niedzielę sytuacja nie ulega zmianie. Najlepszy wynik warm-up’u i wygrane półfinał i finał zapewniają mu zwycięstwo 1. rundy pucharu.
Ogromnym wyróżnieniem była nominacja Macieja do Akademii ORLEN TEAMU, którą wyróżnionych zostało zaledwie 15, najlepiej zapowiadających się kierowców ROTAXA.

Natalia Gładysz również udowodniła, że nowy sezon rozpoczyna z bojowym nastawieniem. Sobotnią czasówkę podsumowuje 4 rezultatem, który poprawia już podczas HEAT’ów. Oba wyścigi kwalifikacyjne kończy na 3 miejscu, dzięki czemu finałową część zawodów rozpoczyna także z 3 pozycji. Niedzielny półfinał to liczne pojedynki zawodniczki, które podsumowuje 4 miejscem.
Straty odrabia w finale i utrzymując równe i pewne tempo sklasyfikowana zostaje zarówno w podsumowaniu wyścigu, jak i całej rundy na 3 miejscu. W zawodach wystartowało 21 zawodników.

Weekendowy sukces wróży udany sezon 2017.

Mimo to team Gładysz Karting nie pozostawia sobie czasu na odpoczynek i rusza na tor do austriackiego Brucku, gdzie już 15-16 kwietnia rozegrana zostanie 2. runda serii ROTAX Central Eastern Europe Trophy.