WRC Motorsport&Beyond

Jesteś właścicielem samochodu z LPG? Zobacz, czy ciebie też dotyczy ten problem

diesel Instalacja LPG

Każdy właściciel auta z instalacją LPG, miał do czynienia z sytuacją, gdy w czasie jazdy, było czuć gaz. Czy taka sytuacja oznacza awarię i jest niebezpieczna? O tym w artykule.

Zapach gazu wewnątrz pojazdu – co to oznacza?

Prawdopodobną przyczyną w takim wypadku jest nieszczelność. Problem może dotyczyć zarówno samej instalacji LPG, jak również układu wydechowego. Do możliwych przyczyn zaliczyć należy także nieprawidłowe wyregulowanie systemu zasilania gazem.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Jeżeli w środku samochodu czuć charakterystyczny zapach gazu, to należy udać się do warsztatu samochodowego i usunąć awarię. Jeśli problem tkwi w nieszczelnej instalacji LPG, to zagrożenie jest bardzo realne. Ulatniający się gaz, zwiększa ryzyko powstania pożaru.

Nieszczelność instalacji, to nie jedyna przyczyna zapachu gazu w kabinie. Inną może być nieprawidłowa regulacja układu. Powoduje to dostarczenie do komory spalania zbyt dużej ilości gazu, który nie jest spalany i trafia do wydechu. Może to powodować u kierowcy wrażenie zapachu gazu wewnątrz auta.

Tankowanie LPG, a zapach gazu w samochodzie

A co w przypadku, gdy zapach gazu wyczuwamy zaraz po tankowaniu. W takim wypadku przyczyną może być zużyta lub uszkodzona membrana w parowniku, która przepuszcza zapach gazu do środka samochodu, poprzez wentylację.