WRC Motorsport&Beyond

Lausitz dla Grondala

Wczorajszego wieczora zakończył się 20. Int. ADMV Lausitz Rallye. Po 12 odcinkach specjalnych na najwyższym stopniu podium znalazł się Anders Grondal. Najwyżej sklasyfikowanymi Polakami byli Daniel Chwist i Dariusz Burkat, którzy w swoim Hyundaiu i20 R5 zajęli 9. pozycję.

Pierwszego dnia imprezy kibiców pasjonowała głównie walka Matthiasa Kahle i Andersa Grondala. Górą wyszedł z niej ostatecznie ten drugi. Polskich fanów zajmował zaś pojedynek pomiędzy Danielem Chwistem i debiutującym w samochodzie R5 Tomaszem Grycem. O 1,5 s. lepszy był Gryc, jednak ze względu na chorobę musiał wycofać się z dalszej rywalizacji.

Drugiego dnia norwesko-niemiecka walka trwała w najlepsze. Raz próbę wygrywał jeden, raz drugi, ale ostatecznie to Anders Grondal sięgnął po zwycięstwo, pokonując Matthiasa Kahle o 22 sekundy. Podium uzupełnił książę Albert von Thurn und Taxis. Na 9. pozycji na mecie zameldowali się Daniel Chwist i Dariusz Burkat. Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to załoga Polak/Włoch zajęła 15. pozycję, Poletyło i Grzywaczewski byli 3. w klasie C18, Czekan i Trzaska ukończyli tuż za nimi, a Wronkowski i Herban zwyciężyli w RC3, zostając tym samym mistrzami European Rally Trophy Central w klasie ERT3 (samochody napędzane na przednią oś).