WRC Motorsport&Beyond

ERC, Rajd Rzymu: Grzyb sięga po podium. Łukjaniuk wraca na czoło punktacji

07 Grzegorz Grzyb (POL), Jakub Wrobel (POL), Rufa Sport, SKODA FABIA R5, during the 2018 European Rally Championship ERC Rally di Roma Capitale, from july 20 to 22 , at Fiuggi, Italia - Photo Gregory Lenormand / DPPI

Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow wygrali Rally di Roma Capitale, piątą rundę Rajdowych Mistrzostw Europy. Rosyjski kierowca Forda Fiesty R5 wyprzedził Bruno Magalhãesa w punktacji kierowców ERC.

7,5 sekundy za zwycięzcami uplasowali się Giandomenica Basso i Lucca Moira (Škoda Fabia R5), którzy wygrali jednocześnie rundę mistrzostw Włoch. Przed rokiem czwarty, Grzegorz Grzyb wywalczył najniższy stopień podium w załodze z Jakubem Wróblem.

Mistrzowie Niemiec, Fabian Kreim i Frank Christian stracili 12,3 sekundy do Polaków, ale wygrali w ERC Junior U28. Zstępujący z fotela lidera mistrzostw Starego Kontynentu, Bruno i Hugo Magalhãesowie finiszowali na piątej pozycji.

Na końcowym 650-metrowym superodcinku w Ostii pod Piazza dei Ravennati najszybsi byli Simone Campedelli i Tania Canton, którzy wygrali drugi etap Rajdu Rzymu. Grzegorz Grzyb uzyskał dziewiąty czas. Na pierwszej beczce pojechał szeroko, wykonując niemal „kiss the wall”.

Metę drugiego etapu osiągnęli Łukasz Habaj i Daniel Dymurski (Ford Fiesta R5). Na końcowej próbie stracili 4,1 sekundy do zwycięzcy.  W ERC Junior U27 triumfowali Łotysze, Mārtiņš Sesks i Ravens Francis (Opel Adam R2).

Rally di Roma Capitale 2018 – wyniki końcowe (czołówka)