WRC Motorsport&Beyond

Dobre tempo Lukasa na Monzy

dacia duster samochod

Robert Lukas, jedyny Polak w tegorocznej stawce Porsche Mobil 1 Supercup, ukończył sesję kwalifikacyjną na legendarnym torze Monza z siódmym rezultatem. Z pole position do niedzielnego wyścigu wystartuje Matteo Cairoli, jadący przed własną publicznością.

Porsche Mobil 1 Supercup Monza 2016
Robert Lukas (PL)

Głównym celem zawodnika OLIMP Motorsport na ten weekend jest poprawa ubiegłorocznego rezultatu, jakim było dojechanie do mety wyścigu na piątej pozycji. W sezonie 2015 Lukas ukończył kwalifikacje z ósmym czasem, więc pierwszy cel został osiągnięty.

Cała stawka Porsche Mobil 1 Supercup dobrze zna legendarny obiekt zlokalizowany niedaleko Mediolanu, bowiem to właśnie na Monzy odbyły się przedsezonowe testy. Zawodnik z Bielska-Białej miał więc sporą wiedzę na temat toru, dzięki czemu bardzo szybko odnalazł właściwe tempo.

Końcowy wynik reprezentanta OLIMP Motorsport nie odzwierciedla jego tempa, bowiem na torze w trakcie kwalifikacji panował spory ruch, który uniemożliwił doświadczonemu Lukasowi przejechania w stu procentach czystego okrążenia.

Glauco Solieri (CH)

Wyścig na legendarnej Monzy rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:35, kiedy zgasną światła przed walką o cenne punkty do klasyfikacji generalnej sezonu, w której Robert Lukas zajmuje wysokie szóste miejsce ze stratą czterech oczek do Jeffreya Schmidta.

Robert Lukas: – To były ciekawe kwalifikacje, które ukończyliśmy na siódmym miejscu. Na torze sporo się działo, przez co był też duży ruch. Nie miałem przez to możliwości przejechania czystego w stu procentach okrążenia. Zrobiłem co mogłem. Jestem jednak optymistycznie nastawiony i w wyścigu pojadę najszybciej jak to możliwe, aby zdobyć dużo cennych punktów.