WRC Motorsport&Beyond

Czwate miejsce na koniec

Jan Kisiel zakończył mistrzowski sezon w Audi Sport TT Cup czwartą lokatą podczas drugiego wyścigu pucharu na torze Hockenheim.

Z powodu porannej mgły wyścig został przełożony z 9:50 na 13:15. Najszybszym na starcie był Rene Rast, jednak złe ustawienie na polach startowych i kara przejazdu przez aleję serwisową sprawiła, że nowym liderem został kolejny z gości, Marco Bonanomi. Etatowy kierowca Audi próbował uciekać, jednak bez skutecznie, przez co na ostatnich okrążeniach toczył zacięty bój z Jonasem Lappalainen oraz Nicolajem Mollerem Madsenem.

O czwarte miejsce, tuż za plecami liderów, zaciętą walkę toczył Jan Kisiel, który był mocno naciskany przez Levina Amwega. Ostatecznie jednak nasz czempion poradził sobie z rywalem i finiszował zaledwie 1,8 sekundy za liderem. Wyścig ogólnie był bardzo zacięty, gdyż po 12. okrążeniach czołową ósemkę dzieliło zaledwie 3,9 sekundy!

Gosia Rdest startująca z szesnastego pola przebijała się do przodu, by ostatecznie minąć linię mety na 9. miejscu – jedno oczko przed urzędującym mistrzem Volkswagen Golf Cup – Jeffreyem Krugerem.