WRC Motorsport&Beyond

Audi R8 LMS Cup: Rogalski i Szcześniak w top 5 na Hockenheim

Robin Rogalski (PL), Tim Reiter (D). Audi Sport Seyffarth R8 LMS Cup, Round 7, Hockenheim (GER) , 04.-06.10.2019

Rahel Frey wygrała pierwszy wyścig finałowej rundy Audi Sport R8 LMS Cup na torze Hockenheim. Ozdobą sobotniego starcia była rywalizacja o podium, w której udział wzięło dwóch Polaków.

Zawodniczka ze Szwajcarii po starcie z pole position przez cały wyścig kontrolowała sytuację i minęła linię mety jako pierwsza. Na drugim miejscu uplasował się jej rodak, Rudolf Rhyn, a podium uzupełnił pochodzący z Niemiec Tim Reiter.

Sobotni wyścig na Hockenheim rozpoczął się w deszczowych warunkach, jednak z każdym kolejnym okrążeniem tor zaczynał przesychać. Przez większą część dystansu o pozycję numer 3 walczyli ze sobą Robin Rogalski i Jędrzej Szcześniak.

Choć to reprezentant zespołu Daftracing startował z wyższej pozycji, ostatecznie musiał uznać wyższość swojego młodszego kolegi, Robina Rogalskiego. Polacy uplasowali się w czołowej piątce.

Przed Jędrzejem Szcześniakiem ważna sesja kwalifikacyjna po godzinie 17:00, bowiem od wyników niedzielnego wyścigu będzie zależała jego ostateczna pozycja w generalce – zawodnik z Warszawy wciąż walczy o czołową trójkę sezonu 2019.

Za tą dwójką sklasyfikowano dwóch imienników – Mike’a Beckhausena i Mike’a Hessego, natomiast najszybszą dziesiątkę skompletowali Gom Spitzenberger, Michael Golz i Max Zschuppe.